Första natten i vagnen 

Efter mycket stress med packning och flyttning så kom vi äntligen i väg.
Att avsluta ett boende efter 2 år är lika besvärligt som att ha bott där i 22 år känns det som, ändå har vi försökt planera för den här dagen 

Framme på campingen blir det lika ”stressigt” – vi är bägge skithungriga och då visar det sig att vi missat att fylla upp kylen i vagn – Får bli en Pizza 🙂 

Missar tyvärr mesta av Björklöven matchen, men verkar som HV kört över dom igen 

Nu skall tv-apparater sättas igång och visar sig att en totalt har gått sönder efter olyckan förra året och bara är att lägga i soporna, men vi har en fungerande kvar och det räcker gott och väl! 
När klockan är 23, visar temperaturen -1, skall bli skönt att testa vagnen ordentligt, på med 2KW och 25 grader … Var bara att sänka efter en timme – vilken bastu!!

Kan säga att vi bägge sovit som prinsar oh prinsessor första natten och vaknade inte förrän 9 i morse – NÄR hände detta sist? 

Nu är det bara till att fortsätta avsluta lägenheten, så skriver jag lite mer sen 

Ha en fantastisk dag 

Published On: 28 april 2022Last Updated: 28 april 2022By

Annonser

reklamfri